Knight Frank doradzał Skanska podczas sprzedaży poznańskiego Maratonu

środa, 22 marca 2017

Knight Frank doradzał Skanska Property Poland podczas sprzedaży biurowca Maraton w Poznaniu. Nieruchomość nabył za 62 mln euro fundusz Union Investment.

„Maraton to kolejna transakcja zawarta na rynku regionalnym przez instytucjonalnego inwestora - tym razem Union Investment. Potwierdza to trend, iż najlepsze budynki w doskonałych lokalizacjach w centrach miast regionalnych, wynajęte przez silnych najemców cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród inwestorów. Wybierają oni miasta regionalne, aby zdywersyfikować portfel posiadanych nieruchomości. W kolejnych miesiącach powinniśmy być świadkami kolejnych transakcji.” – komentuje Marcin Purgal, Dyrektor w Dziale Rynków Kapitałowych w Knight Frank.

Zlokalizowany w sercu miasta Maraton to druga inwestycja biurowa Skanska w Poznaniu. Do budynku już wprowadzają się firmy z różnych branż, które połączyło poszukiwanie ponadczasowej siedziby atrakcyjnej dla obecnych i przyszłych pracowników. Wśród najemców znalazły się Naspers z Grupą OLX, ROCKWOOL GBSC, Sii, APS, Bridgestone EBS, Century Link, Duni European Finance Function czy REHAU Business Services.

“Tak prestiżowy zestaw najemców to najlepszy dowód na wysoką jakość tej lokalizacji. Maraton wybierają przede wszystkim firmy, które chcą w nowoczesnych warunkach rozwijać się przez długie lata. I właśnie takiej ponadczasowej inwestycji poszukiwał też nasz partner, Union Investment. Otwarty fundusz nieruchomości UniImmo: Deutschland już po raz drugi wybrał budynek Skanska.” -  komentuje Arkadiusz Rudzki, dyrektor zarządzający Skanska Property Poland.

„Kupno Maratonu przez tak doświadczonego gracza potwierdza również dobrą kondycję poznańskiego rynku biurowego. My również wierzymy w potencjał tego miasta i wiążemy z nim długofalowe plany. Naszą kolejną inwestycję zrealizujemy na jednej z największych działek w biznesowym centrum Poznania. Będzie to projekt miastotwórczy, łączący różne funkcje, jakiego dotąd w Poznaniu nie było.” - dodaje Arkadiusz Rudzki.

Pierwszym budynkiem Skanska, jaki znalazł się w portfelu Union Investment, był wybudowany we Wrocławiu Dominikański, który został oddany do użytku w 2015 roku.

“Nasza strategia w Polsce zakłada szeroką dywersyfikację naszego portfolio nieruchomości. Poznań jest naszą dziesiątą lokalizacją dla inwestycji w kraju. Poznański rynek biurowy ma doskonałe perspektywy wzrostu, dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni z zakupu nieruchomości tak wysokiej jakości w centrum miasta.”  mówi Martin Schellein, Head of Investment Management Europe w Union Investment Real Estate GmbH.

Po tej akwizycji, Union Investment posiada łącznie 16 nieruchomości w Polsce, zarówno z sektora biurowego, jak i handlowego oraz hotelowego, o łącznej wartości ok. 1,6 miliarda euro.