Knight Frank pozyskał Grupę Warszawa do Centrum Praskiego Koneser

czwartek, 11 maja 2017

Grupa Warszawa, właściciel licznych restauracji w Warszawie zawita w Centrum Praskim Koneser. Na powierzchni 580 m kw. otworzy się wyjątkowy wielopoziomowy koncept gastronomiczny, stworzony specjalnie dla Konesera. Grupę Warszawa do Centrum Praskiego Koneser pozyskali eksperci z Działu Wynajmu Powierzchni Handlowych Knight Frank.

Grupa Warszawa zasłynęła stworzeniem wyjątkowych konceptów gastronomicznych i kulturalnych. Lokale, które zaprojektowała na dobre wpisały się w tkankę miasta. Ich znakiem rozpoznawczym jest umiejętne wykorzystanie architektury, w której się mieszczą oraz wydobycie nowego, oryginalnego charakteru miejsca. „Warszawa Powiśle” to pierwszy lokal otwarty przez Grupę Warszawa. Do tej pory w jej portfolio znalazły się tak znane miejsca jak m.in. Syreni Śpiew, Stacja Mercedes, Zorza, Granda!, Weles czy najnowsza realizacja na Saskiej Kępie czyli Biała.

„Warszawa jest fantastycznym miastem, ma niesamowity klimat. Na tle innych stolic europejskich wyróżnia się niezwykłą dynamiką – to co w innych stolicach rozwijało się latami, w Warszawie dzieje się z miesiąca na miesiąc. Tu można spełniać marzenia i my je spełniamy. Naszą misją jest zmiana świadomości ludzi oraz przestrzeni, w jakiej funkcjonujemy. Przesuwamy granicę, tak aby nasi goście i klienci poznawali za każdym razem coś nowego. Chcemy, aby każdy mógł cieszyć się chwilą przy wykorzystaniu wszystkich swoich zmysłów. Naszym nowym projektem w Koneserze chcielibyśmy wpisać się w unikalną atmosferę warszawskiej Pragi” – komentuje Norbert Redkie z Grupy Warszawa.


„Jesteśmy niezwykle dumni, że Grupa Warszawa stawia na Konesera. Koneser zapewnia przestrzenie, w których doskonale sprawdzą się unikalne koncepty, łączące gastronomię z wydarzeniami artystycznymi. Projekt Grupy Warszawa będzie doskonałym uzupełnieniem naszej oferty, adresowanej do wszystkich chcących miło spędzić wolny czas. Czekamy na warszawiaków, turystów zainteresowanych odkrywaniem Pragi, coraz bardziej popularnej także wśród gości z zagranicy, czy wreszcie przedstawicieli kreatywnego biznesu” – mówi Mariusz Kozłowski, Prezes Zarządu Liebrecht & wooD Poland.

 W Centrum Praskim Koneser Grupa Warszawa otworzy unikatowy koncept gastronomiczny. Na kilku poziomach budynku G będzie mieściła się restauracja, bar oraz klub o łącznej powierzchni 580 m kw. Otwarcie planowane jest na 2018 rok. 

„Komercjalizując Centrum Praskie Koneser, koncentrujemy się  na tych najemcach, którzy dobrze znają lokalny rynek, są na nim zakorzenieni i odnieśli sukces.  Rozmawiamy z najlepszymi warszawskimi restauratorami. Nie narzucamy jednak odgórnej koncepcji. Wręcz przeciwnie – stawiamy na kreatywność najemców, dając im możliwość stworzenia własnego konceptu przeznaczonego wyłącznie dla tego wyjątkowego miejsca. Grupa Warszawa, z którą łączy nas chęć tworzenia unikatowych miejsc spotkań, była więc dla nas oczywistym wyborem. Cieszymy się, że udało się nam wypracować wyjątkowy model współpracy.” – mówi Paweł Materny, Dyrektor Działu Wynajmu Powierzchni Handlowych  w Knight Frank.


Centrum Praskie Koneser to inwestycja zakładająca rewitalizację oraz nadanie nowych funkcji obiektom wchodzącym w skład dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek, położonej w sercu Starej Pragi – przy ulicy Ząbkowskiej. Komercyjna część projektu – realizowana przez Grupę Liebrecht & wooD oraz BBI Development S.A. – oferuje 21 800 m kw. powierzchni przeznaczonych na funkcje handlowe, usługowe, gastronomiczne i kulturalne, a także 25 500 mkw. powierzchni biurowych, w tym atrakcyjne biura loftowe. W Koneserze powstanie też hotel Moxy Warsaw Praga (marka Marriot International), nowoczesne centrum konferencyjno-eventowe, a także pierwsze na świecie Muzeum Polskiej Wódki. Od listopada 2015 roku działa tu już Campus Warsaw – pierwsze w Europie Środkowo-Wschodniej centrum wsparcia dla start-upów sygnowane przez Google.