Knight Frank zarządcą krakowskiego biurowca Astris

wtorek, 11 kwietnia 2017

ASTRIS, nowoczesny biurowiec klasy A, który już za kilka tygodni zostanie oddany do użytku w Krakowie, będzie zarządzany przez międzynarodową firmę doradczą Knight Frank. Inwestorem obiektu jest spółka ASTRIS.

Budynek powstający w biznesowym centrum Krakowa, przy rondzie Polsad, dostarczy blisko 13 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, a także parking dla ok. 160 samochodów i ponad 70 miejsc postojowych dla rowerów.
- Do zarządzania budynkiem wybraliśmy uznaną na rynku firmę doradczą Knight Frank, która zarządza blisko 100 komercyjnymi obiektami w całej Polsce. Jestem pewien, że tak duże doświadczenie przyczyni się do sprawnego funkcjonowania biurowca oraz dobrej współpracy z najemcami.  – mówi Jarosław Betka koordynujący inwestycję w imieniu spółki Astris.

- Cieszymy się, że kolejny inwestor zaufał naszemu doświadczeniu w zarządzaniu nieruchomościami. Biurowiec Astris dołączy do grona „zielonych” budynków zarządzanych przez Knight Frank. Rozszerzenie portfela o budynek tak wysokiej klasy bez wątpienia wpłynie na umocnienie pozycji firmy w Krakowie. - komentuje Aneta Rogowicz-Gała, Dyrektor Działu Zarządzania Nieruchomościami w Knight Frank.

Obecnie firma zarządza w Krakowie nieruchomościami o łącznej powierzchni około 100 000 m kw.


Inwestycja zaprojektowana jest z uwzględnieniem wymogów zrównoważonego budownictwa. Obiekt jest w trakcie procesu certyfikacji według standardu LEED. Oczekiwany jest wynik na poziomie Gold. W trakcie procesu certyfikacji oceniany jest zarówno odpowiedni dobór materiałów, rozwiązań technicznych, jak również odpowiednie praktyki i standardy budowlane stosowane podczas realizacji obiektów spełniających wymagania zrównoważonego budownictwa.


- Biurowiec ASTRIS w Krakowie to inwestycja, która została zaprojektowana jako przykład zrównoważonego budownictwa. W zarządzaniu nieruchomościami od dawna podkreślamy szczególne znaczenie zielonych budynków i proekologicznych certyfikatów. Cieszymy się, że będziemy zarządzać obiektem o najwyższych standardach w tej dziedzinie. To znakomita okazja, by w pełni wykorzystać naszą wiedzę i wieloletnie doświadczenie. Budynek znakomicie wpisuje się w filozofię wspierania budownictwa pasywnego. – komentuje Magdalena Oksańska, Dyrektor Działu Compliance Zarządzania Nieruchomościami w Knight Frank.

Generalnym wykonawcą biurowca ASTRIS jest firma budowlana RE-BAU, a za projekt architektoniczny odpowiadają: Tomasz Zawisza i Marek Trela, architekci z wieloletnim doświadczeniem, absolwenci Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Realizację budowy kontroluje międzynarodowa firma konsultingowo-projektowa TEBODIN POLAND z grupy BILFINGER. Obsługa prawna projektu jest realizowana przez Kancelarię CRIDO.


Wszystkie aspekty komercyjne i budowlane projektu Astris są koordynowane w imieniu inwestora przez Jarosława Betkę, który wykorzystuje swoje 20-letnie doświadczenie zawodowe zdobyte podczas pracy nad podobnymi projektami biurowymi w wiodących firmach deweloperskich.

Knight Frank to wiodący niezależny międzynarodowy doradca w nieruchomościach. Z siedzibą główną w Londynie, Knight Frank zatrudnia ponad 14 000 ekspertów w 413 biurach w 60 krajach. Grupa doradza zarówno indywidualnym właścicielom i kupcom, jak i znaczącym deweloperom, inwestorom i najemcom korporacyjnym.

Jej polski zespół posiada ponad 20 lat doświadczenia w zarządzaniu nieruchomościami i obecnie zarządza portfelem nieruchomości komercyjnych dla polskich i międzynarodowych inwestorów na poziomie 1,8 mln m kw..
   
ASTRIS W LICZBACH:
Całkowita powierzchnia biurowa: 12 739 m kw. GLA
Całkowita powierzchnia handlowa/usługowa: 198 m kw.
Całkowita powierzchnia magazynowa: 63 m kw.
Wysokość budynku: 33 m
Kondygnacje naziemne: 9
Kondygnacje podziemne: 2
Windy: 5 szybkobieżnych wind z systemem DSC
Miejsca parkingowe: 169
Miejsca dla rowerów w parkingu podziemnym: 80