NIERUCHOMOŚCI NA NIEBIESKO

poniedziałek, 13 marca 2017

Nie bądź zielony w temacie autyzmu.
W kwietniu bądź niebieski!

„Na niebiesko dla autyzmu” (Light It Up Blue) to ogólnoświatowa kampania organizowana od 2011 roku przez amerykańską organizację Autism Speaks, a w Polsce rozpropagowana przez Fundację SYNAPIS* z inicjatywy rodziców dzieci z autyzmem. Akcja polega na wyrażeniu solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem przez podświetlenie budynków na kolor niebieski. Iluminacja organizowana jest 2 kwietnia, w Światowym Dniu Wiedzy na Temat Autyzmu.

Niebieska iluminacja rozpoczyna obchody Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu, w ramach którego organizacje pozarządowe, władze państwowe i lokalne, firmy oraz grupy nieformalne angażują się w upowszechnianie wiedzy na temat autyzmu - zaburzenia, które wg. szacunków dotyka 1 na 150 dzieci w Polsce. ONZ uznał autyzm za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata obok, raka, cukrzycy, czy AIDS.

- Zachęcamy branżę nieruchomości do świętowania Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu w trojaki sposób: ŚWIEĆ – włącz się w niebieską iluminację budynków w ramach akcji „Na niebiesko dla autyzmu”, EDUKUJ – zorganizuj warsztat z udziałem eksperta z Fundacji SYNAPSIS dla swoich współpracowników, WSPIERAJ – przekaż darowiznę na diagnozę i terapię osób z autyzmem – mówi Łukasz Kościuczuk z Fundacji SYNAPSIS.

W 2016 roku w akcji wzięło udział ponad 100 budynków w całej Polsce. W tegorocznej edycji iluminacji swój udział zadeklarowało już 21 firm działających na rynku nieruchomości, a także najemcy budynków.

Włącz się do akcji i zmieniaj na lepsze świat dla osób z autyzmem razem z Fundacją SYNAPSIS i jej Partnerami. Zgłoś swój udział w akcji pisząc na naniebiesko@synapsis.org.pl lub telefonując pod numer (+48) 512 345 161.
Partnerzy akcji „Na niebiesko dla autyzmu”:
Allianz Real Estate
Azora
CA Immo
CBRE
Colliers International
Curzon Capital Partners III
Cushman & Wakefield
ECHO Polska Properties
Eurobuild CEE
Golden Star Estate
JLL
Kancelaria Sołtysiński Kawecki & Szlęzak
Knight Frank
konsorcjum Allianz Real Estate i Curzon Capital Partners III
NAI Estate Fellows
REINO Partners
Savills
Silesian Properties
Spectra Development
Strabag Real Estate
UBM Polska

*Fundacja SYNAPSIS jest liderem wśród polskich organizacji pozarządowych niosących pomoc osobom z autyzmem. Specjalizuje się w wykrywaniu autyzmu u dzieci poniżej drugiego roku życia i ich terapii, działalności szkoleniowej oraz opracowywaniu modelowych rozwiązań i ich upowszechnianiu. Więcej informacji o akcji na www.synapsis.org.pl