Philips Polska wprowadzi się do Symetris Business Park II w Łodzi

środa, 15 lutego 2017

4 000 m kw. czyli połowę budynku Symetris Business Park II  zajmie Philips Polska w Łodzi. Lider w dziedzinie technologii będzie rozwijał swoją działalność w nowym biurze, w kompleksie należącym do Echo Investment. Zespół Reprezentacji Najemcy Knight Frank reprezentował Philips Polska w procesie wyboru lokalizacji i negocjacjach umowy najmu.

Philips jest obecny na polskim rynku od blisko 90 lat. Należy do najbardziej rozpoznawalnych marek wśród producentów sprzętu AGD i RTV. Firma wprowadzi się na nową powierzchnię w czwartym kwartale tego roku. Philips Polska ma zagwarantowaną możliwość ekspansji w tym samym budynku.

„Cieszymy się, że mogliśmy doradzać Philips Polska przy wyborze nowej lokalizacji. Łódź ma wspaniałą historię przedsiębiorczości. Wybór Symetris Business Park II przez Philips Polska wpisuje się w tę tradycję. Warto ją promować stawiając na budynki biurowe najwyższej klasy.” - mówi Karolina Wilczak-Łuczyńska, Associate Director w Dziale Reprezentacji Najemcy w Knight Frank. 

„Obecność Philips Polska w Symetris Business Park II to dla nas dowód na najwyższą jakość powierzchni oferowanej w naszej inwestycji. To również potwierdzenie dynamiki rozwoju łódzkiego rynku biurowego, który mamy okazję współtworzyć.” – dodaje Paweł Milcarz, Senior Leasing Manager w Dziale Biur Echo Investment.

Symetris Business Park jest nowoczesnym kompleksem biurowym składającym się z dwóch budynków o łącznej powierzchni najmu 19 000 m kw., zlokalizowanym przy al. Piłsudskiego – głównej arterii miasta, łączącej Śródmieście z dwiema największymi dzielnicami - Widzewem i Retkinią. Powierzchnie biurowe w kompleksie Symetris Business Park spełniają najwyższe standardy. Każde  biuro wyposażone jest w podnoszone podłogi, puszki podłogowe, podwieszane sufity, przyjazne oświetlenie, czujniki dymu i temperatury, klimatyzację i wentylację oraz duże okna z roletami pozwalające na kontrolę dostępu naturalnego światła. Budynek posiada zielony certyfikat BREEAM.

Symetris Business Park, realizowany przez Echo Investment, znajduje się obecnie w portfelu Echo Polska Properties - holenderskiej spółki działającej według formuły REIT i inwestującej w sektorze nieruchomości, zwłaszcza nieruchomości handlowych, biurowych i magazynowych na terenie całej Polski.