Equal Business Park przyciąga najemców

czwartek, 26 października 2017

Zainteresowanie najemców przestrzenią biurową w krakowskim Equal Business Park nie słabnie. Budynek A w niezwykle szybkim tempie został wynajęty w całości, zaś budynek B skomercjalizowany jest obecnie na poziomie 70 procent. W należącym do spółki Cavatina kompleksie rozpoczęła się niedawno budowa trzeciego budynku, którego oddanie przewidziane jest na wrzesień 2018. Knight Frank, agent wyłączny, odpowiada za komercjalizację kompleksu. 

Equal Business Park, który powstaje w Krakowie przy ul. Wielickiej, po ukończeniu ostatniego etapu oferował będzie łącznie 49 000 m kw. powierzchni najmu. Realizowany obecnie budynek C jest największym spośród trzech części kompleksu, a jego powierzchnia po oddaniu do użytku wyniesie prawie 22 500 m kw.

„Ciągle rosnąca liczba projektów biurowych, które zrealizowano lub zostaną ukończone w najbliższym czasie w Krakowie świadczy o atrakcyjności stolicy Małopolski dla najemców. Equal Business Park to wyjątkowa lokalizacja na biurowej mapie Krakowa, która jest znakomicie zintegrowana z miastem i jego najważniejszymi punktami. Doceniają to najemcy, którzy wybierają go na siedzibę swojego biura. Choć kompleks pozostaje jeszcze w budowie, to ukończone budynki są już prawie w pełni skomercjalizowane. W przyszłym roku do użytku zostanie oddany budynek C o największej powierzchni. Cieszymy się, że będziemy mieli okazję go skomercjalizować.” – komentuje Monika Sułdecka-Karaś, Dyrektor Regionalny i Partner w Knight Frank.

„Proces realizacji założeń inwestycyjnych spółki przebiega w sposób niezwykle dynamiczny. Ogromne zainteresowanie naszym parkiem, jak i powierzchniami będącego w budowie budynku C to dla nas powód do dumy. Cavatina jest obecnie w trakcie realizacji 6 projektów komercyjnych, wyróżniających się wyjątkową architekturą jak i funkcjonalnością. Jesteśmy obecni w Krakowie, Wrocławiu, Warszawie oraz Gdańsku. Całkowita wartość biurowej powierzchni użytkowej naszych inwestycji realizowanych w perspektywie najbliższych 2-3 lat wyniesie blisko 225 000 m kw..” – podkreśla Daniel Draga, Członek Zarządu Cavatina Holding. 

Equal Business Park na siedzibę swojego biura wybrały firmy takie jak m.in. Integer (InPost), Sii, Regus, QVC, Sweco, Goglio, Idea Bank, InnoEnergy, Prodata, SiiTech czy Krakowskie Zakłady Automatyki. Oprócz powierzchni biurowych, w kompleksie działa także dobrze rozwinięty sektor usług. Najemcy mogą nie tylko zrobić zakupy w supermarkecie SPAR czy skorzystać z usług przedszkola Fair Play. W każdym budynku znajduje się również kantyna o szerokim zakresie oferowanych usług gastronomicznych.  Kompleks wyposażony jest także w udogodnienia takie jak paczkomaty InPost, pralniomat Hi-Shine czy bankomat. Nie zapomniano również o rowerzystach – specjalnie dla nich przygotowane zostały miejsca parkingowe oraz szatnie wyposażone w prysznice.