Grand Parade bierze 6,2 tys. m kw. w Kotlarskiej 11 w Krakowie

poniedziałek, 31 lipca 2017

Grand Parade, jeden z największych bukmacherów na świecie, wynajął 6,2 tys. m kw. w budynku Kotlarska 11 w Krakowie. Knight Frank reprezentował w procesie wynajmu właściciela nieruchomości, UBM Polska. 

Grand Parade to polsko-brytyjska firma należąca do William Hill Group, jednego z największych bukmacherów na świecie zatrudniającego ponad 16 tys. pracowników na świecie. Krakowski oddział o powierzchni 6,2 tys. m kw. ma stać się ma jednym z kluczowych hubów technologicznych, w którym zatrudnienie znajdzie kilkuset programistów i specjalistów w zakresie wytwarzania oprogramowania.

„Cieszymy się, że Grand Parade wybrało biuro w znakomitej lokalizacji. Kotlarska 11 to nowe oblicze biznesowego Krakowa i to w dodatku w centrum miasta. Oprócz najwyższej klasy powierzchni biurowej, istotnym czynnikiem przy wyborze biura był dostęp do udogodnień. Tych zaś w okolicy Kotlarskiej nie brakuje: centralne położenie daje możliwość spędzenia chwili na łonie natury do czego zachęca bliskość Wisły lub lunch na pobliskim Kazimierzu.” – komentuje Monika Sułdecka-Karaś, Dyrektor Regionalny i Partner w Knight Frank.

Grand Parade zajmie prawie 4 piętra w budynku Kotlarska 11, zlokalizowanym zaledwie 5 minut od ronda Grzegórzeckiego i Galerii Kazimierz. Inwestycja zostanie oddana do użytku w styczniu 2018.

„Kiedy projektowaliśmy Kotlarską 11, chcieliśmy, żeby był to biurowiec o butikowym charakterze, przeznaczony dla najbardziej wymagających klientów. Z myślą o nich certyfikowaliśmy obiekt w systemie LEED, stworzyliśmy bogatą infrastrukturę dla rowerzystów i zadbaliśmy o zielone strefy relaksu. Mamy nadzieję, że pracownicy Grand Parade będą dobrze czuć się w naszym budynku.” – mówi Peter Obernhuber, Członek Zarządu UBM Polska.


Budynek Kotlarska 11 oferuje łącznie 9 tys. mkw. powierzchni biurowej i ok. 2,5 tys. mkw. powierzchni usługowej oraz parking podziemny, mogący pomieścić 190 samochodów. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Ingarden & Ewy Architekci. Obiekt jest zlokalizowany nieopodal zielonych Bulwarów Wiślanych, zaledwie 500 metrów od krakowskiego Starego Miasta. Pracownicy będą mieli wygodny dostęp do miejskiej komunikacji tramwajowej i kolejowej. Biurowiec jest obecnie przeznaczony na sprzedaż.