Kamień węgielny pod V.Offices wmurowany

wtorek, 17 października 2017

17 października br. odbyła się  uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę obiektu biurowego  V.Offices w Krakowie. Inwestor AFI Europe Poland przewiduje zakończenie prac budowlanych i oddanie biurowca do użytku na I kwartał 2019 roku. Za jego komercjalizację odpowiada Knight Frank, agent wyłączny.

W uroczystej ceremonii udział wzięło liczne grono znamienitych gości, partnerów AFI Europe Poland, jak również przedstawiciele miasta Kraków. Akt erekcyjny pod budowę V.Offices podpisali Avraham Barzilay, prezes zarządu AFI Europe N.V., Ariel Goldstein, wiceprezes zarządu, dyrektor finansowy AFI Europe N.V., Nir Geva, dyrektor ds. prawnych AFI Europe N.V., Sebastian Kieć, prezes zarządu AFI Europe Poland, Łukasz Koziana, architekt Pracowni Architektonicznej Iliard -  odpowiadający za projekt V.Offices oraz Grzegorz Chudzik, członek zarządu firmy Warbud – generalnego wykonawcy inwestycji.

Dokument wraz z pamiątkowymi monetami i fotografią oraz egzemplarzami lokalnych dzienników został włożony do specjalnie przygotowanej tuby, którą umieszczono w fundamentach powstającego biurowca.

„Nazwa V. Offices odzwierciedla bryłę budynku przypominającą kształtem literę „V”. To także nawiązanie do głównego założenia inwestycji, która od początku stawia na bycie „very” pod każdym względem: proekologicznych rozwiązań, lokalizacji, elastyczności powierzchni.” – wyjaśnia Prezes AFI Europe Poland Sebastian Kieć. „W swych inwestycjach skupiamy się na  dużych projektach  komercyjnych i mieszkaniowych, które reprezentują budownictwo o wysokim poziomie. Niezależnie od rodzaju inwestycji zawsze skupiamy się na funkcjonalności i komforcie, które gwarantujemy użytkownikom naszych obiektów.” – dodaje.

V.Offices zapewni najemcom doskonałe połączenie z całym miastem we wszystkich kierunkach. Budowa ruszyła w kwietniu tego roku. Oddanie nieruchomości do użytku planowane jest na początek 2019 roku. Całkowita powierzchnia najmu wyniesie 24 700 m kw. Budynek będzie miał sześć kondygnacji naziemnych oraz dwie podziemne. Na jego parterze znajdą się przestrzenie usługowe. V.Offices już na etapie projektowym uzyskał certyfikat BREAAM na poziomie „Outstanding”. Wynik 90,57% to najwyższa ocena w Polsce.


„Osiągnięcie wysokiej oceny w certyfikacji BREEAM pokazuje, że jest to wyjątkowe przedsięwzięcie, które ma szansę wyznaczać nowy kierunek projektowania i nowe standardy w Polsce. Słowa uznania dla inwestora za dużą otwartość przy realizacji naszego projektu. Kompleks V.Offices już zapisał się w historii. Wyznacza nowy kierunek projektowania i nowe standardy w Polsce, gdyż do tej pory żadna inna inwestycja w kraju oraz tej części Europy, nie osiągnęła tak wysokiego wyniku. Gratuluję też naszemu zespołowi, który podszedł niezwykle kreatywnie do wyzwania, tworząc wyjątkowo przemyślane rozwiązania. Wierzę, że docenią je także przyszli najemcy i użytkownicy V.Offices.” - podkreśla Łukasz Koziana, współzałożyciel pracowni architektonicznej Iliard, odpowiedzialnej za projekt.

Agentem wyłącznym odpowiedzialnym za komercjalizację V.Offices jest Knight Frank.

„Budowa V.Offices przebiega sprawnie i już wkrótce będziemy mogli podziwiać nowoczesny kompleks w całej okazałości. Wmurowanie kamienia węgielnego to dla nas wyjątkowa chwila. V.Offices z pewnością przyciągnie uwagę najemców jako wysoce rozpoznawalny biurowiec w centrum Krakowa. Cieszymy się, że jako agent wyłączny będziemy mieli nasz wkład w jego kształt.” – komentuje Monika Sułdecka-Karaś, Dyrektor Regionalny i Partner w Knight Frank.