Knight Frank agentem wyłącznym projektu POZNAŃSKA 37

poniedziałek, 25 marca 2019

ICON Real Estate wybrał Knight Frank na agenta wyłącznego butikowego budynku biurowego POZNAŃSKA 37.

POZNAŃSKA 37 to wyjątkowa kamienica zrewitalizowana pod nadzorem konserwatora zabytków. Jako jedna z nielicznych przetrwała wojnę w niemal nienaruszonym stanie. W lobby swoje miejsce znalazł piec kaflowy, upamiętniony w wierszu Mirona Białoszewskiego, który mieszkał w kamienicy w połowie XX wieku. Chcąc zachować wyjątkową historię budynku oraz styl eklektyczny z elementami secesyjnymi, inwestor zadbał o każdy najmniejszy detal architektoniczny.

 

Lokalizacja nieruchomości położonej w ścisłym centrum Warszawy, gwarantuje dogodny dostęp do komunikacji miejskiej, bliskość Dworca Centralnego i dobre polączenie z lotniskiem. W okolicy inwestycji znajdują się liczne udogodnienia: centra handlowe, kina, teatry, restauracje i hotele.

 

Budynek po modernizacji zyskał dodatkowe 5. piętro i antresolę. Butikowa inwestycja oferuje łącznie  4 100 m kw. powierzchni, z czego przestrzeń biurowa zajmuje 3 500 m kw., a zlokalizowana na parterze przestrzeń usługowo-handlowa - 600 m kw. Do dyspozycji najemców pozostaje również trzypoziomowy parking podziemny oraz udogodnienia dla rowerzystów. Całość prac powstała w oparciu o standardy zrównoważonego rozwoju, a odrestaurowana kamienica posiada precertyfikat BREEAM.