Knight Frank doradzał Raiffeisen Immobilien KAG w zakupie WCC w Warszawie

piątek, 9 lutego 2018

Warsaw Corporate Center(WCC) zmieniło właściciela. Nieruchomość zakupił Raiffeisen Immobilien KAG. Knight Frank reprezentował kupującego podczas transakcji. 

Warsaw Corporate Center to 10-piętrowy biurowiec o całkowitej powierzchni ok. 8 700 m kw. Zlokalizowany jest w bezpośrednim centrum Warszawy, tuż obok dworca Warszawa Centralna. Poprzednim właścicielem nieruchomości był Cromwell Property Group, któremu w procesie sprzedaży doradzała kancelaria Dentons.

„WCC wzbogaca portfolio nieruchomościowe funduszu dla klientów instytucjonalnych, które skupia przede wszystkim obiekty biurowe i handlowe. Cieszymy się z kolejnego udanego zakupu w centrum Warszawy.” – komentuje Matthias Marhold, Dyrektor Zarządzający Raiffeisen Immobilien KAG.

„Cieszymy się, że mogliśmy doradzać Raiffeisen Immobilien KAG w procesie zakupu WCC w Warszawie. To przyjazny biurowiec z lokalizacją nie do pobicia. Jego zakup to znakomity krok, by zdywersyfikować portfel nieruchomościowy atrakcyjnym budynkiem położonym w ścisłym centrum.” – dodaje Krzysztof Cipiur, Associate Director w Dziale Rynków Kapitałowych, Knight Frank.