Knight Frank liderem w Krakowie

piątek, 10 listopada 2017

Niemal 34,5 tys. m kw. powierzchni biurowej w Krakowie zostało wynajęte w tym roku  z udziałem ekspertów Knight Frank. To 27% łącznego wolumenu transakcji najmu na krakowskim rynku biurowym. Dzięki tak dobremu wynikowi firma Knight Frank zakończyła dziewięć miesięcy tego roku jako lider w stolicy Małopolski.

„Ten rok jest dla nas bardzo aktywny. Mocno zaznaczyliśmy obecność w Krakowie jako zgrany i doświadczony zespół. Kraków to drugie po Warszawie miasto pod względem zasobów powierzchni biurowych. Tutejszy rynek nieustannie się rozwija. Trzymamy rękę na pulsie i jesteśmy obecni w inwestycjach biurowych z ogromnym potencjałem.” – komentuje Monika Sułdecka-Karaś, Dyrektor Regionalny i Partner Knight Frank.

„Reprezentowaliśmy właścicieli i najemców w 16 procesach wynajmu. Podpisaliśmy umowy m.in. w takich budynkach jak: O3 Business Campus, Kotlarska 11, Equal Business Park, Porto Office B, Pilot Tower.  Wśród najemców, którym doradzaliśmy w tym okresie są: Philip Morris, Ch2M czy Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. Przed nami końcówka roku i liczymy, że będzie także owocna.” - dodaje.

Krakowski oddział Knight Frank rozpoczął działalność w 1998 r. Zespołem zajmującym się komercjalizacją kieruje Monika Sułdecka-Karaś, która dołączyła do Knight Frank w 1999 r. 

Krakowski pięcioosobowy zespół wraz z ekspertami z warszawskiego biura Knight Frank, doradzającymi międzynarodowym korporacjom w procesie najmu biura, wynajął łącznie 34 445 m kw. od I do końca III kwartału 2017 r. Jak wynika z danych zebranych przez Polish Office Research Forum, łączna wynajęta powierzchnia biurowa w Krakowie w tym okresie przekroczyła 128 000 m kw.