Knight Frank skomercjalizuje lokale usługowe Nowej Fabrycznej w Łodzi

środa, 9 sierpnia 2017

Knight Frank został wybrany agentem wiodącym odpowiadającym za wynajem powierzchni handlowych w nieruchomości Nowa Fabryczna w Łodzi, zrealizowanej przez Skanska Property Poland.
 
Nowa Fabryczna to wyjątkowa inwestycja, która jest częścią projektu zmieniającego oblicze łódzkiego śródmieścia. W ramach koncepcji tzw. Nowego Centrum Łodzi (NCŁ) przebudowano Dworzec Fabryczny oraz zrewitalizowano sąsiadującą elektrownię EC1. Zaowocowało to stworzeniem między nimi funkcjonalnej przestrzeni miejskiej.  W jej ciąg wpisuje się Nowa Fabryczna, znajdująca się tuż obok najważniejszych obiektów NCŁ. Komercjalizacja lokali usługowych w projekcie biurowym Skanska Property Poland została powierzona ekspertom z Działu Wynajmu Powierzchni Handlowych Knight Frank.


„Nowa Fabryczna to ważna część Nowego Centrum Łodzi, tworzącego nową jakość biznesowej przestrzeni miasta. Nasz projekt został oddany do użytkowania w czerwcu 2017. Poziom komercjalizacji biurowca wynosi obecnie 82%. Powitaliśmy już pierwszych najemców, którzy rozpoczęli pracę w pierwszym projekcie biurowym w NCŁ. Funkcję biurową wciąż uzupełniamy dopasowanymi usługami na parterach. Wierzymy, że współpraca z ekspertami Knight Frank, którzy specjalizują się w komercjalizacji lokali usługowych w biurowcach, zaowocuje stworzeniem optymalnej oferty dla osób korzystających na co dzień zarówno z biur, jak i z przestrzeni, którą kreujemy naszym biurowcem Nowa Fabryczna.” - informuje Magdalena Reńska, Dyrektor Regionalna ds. Wynajmu w Skanska Property Poland.

”Łódź to dynamicznie rozwijające się miasto. Dostrzegamy jego potencjał, który realizuje się w miejscach takich jak Nowa Fabryczna. Kompleks tworzy kreatywną przestrzeń dla  biznesu i mieszkańców. Będziemy mieli okazję zadbać o to, by cały czas tętnił życiem. Nowa Fabryczna mieści się w centrum tuż obok nowoczesnego dworca Łódź Fabryczna. Jest jedną z nowych wizytówek miasta. Cieszymy się, że możemy współtworzyć nową miejską przestrzeń wraz ze Skanska Property Poland.”– komentuje Paweł Materny, Dyrektor Działy Wynajmu Powierzchni Handlowych Knight Frank.


Nowa Fabryczna to pierwszy budynek komercyjny, który powstał w Nowym Centrum Łodzi. Jej łączna powierzchnia wynosi 21 500 m kw. na 7 poziomach. Najemcy biurowca to m.in. Whirlpool, Fujitsu czy Cybercom. Inwestycja znajduje się w samym sercu miejsca, które tworzy zupełnie nową jakość, łącząc biznes z kulturą. Obszerne patio zostało zaprojektowane tak, żeby zapraszać łodzian również w godzinach poza pracą. Organizowane są na nim różnego rodzaju wydarzenia miejskie. W trakcie wakacji na patio Nowej Fabrycznej w każdy wtorek odbywają się wieczorne seanse kina skandynawskiego w ramach łódzkiej „Polówki”.