Knight Frank wprowadza Mango do Galerii Ostrowiec

czwartek, 12 kwietnia 2018

Mango, jedna z największych sieci modowych, otworzy swój salon w Galerii Ostrowiec. W transakcji najmu 450 mkw. powierzchni handlowej, Knight Frank - agent wyłączny centrum - reprezentował właściciela obiektu, First Property Group.

Otwarcie pierwszego w regionie świętokrzyskim sklepu Mango planowane jest we wrześniu tego roku.  Obecnie sieć weszła w fazę wzmożonej ekspansji, zarówno w Polsce jak i poza granicami kraju. Z obecnych 16 salonów na terenie Polski, sieć urośnie o kolejnych 5 do końca 2018 r. Ostatnia umowa w Galerii Ostrowiec jest trzecią podpisaną przez Mango w tym roku w Polsce. Pierwsze dwa sklepy otworzą się w Gdańsku i Rzeszowie.

Położona w samym centrum  miasta, pomiędzy ulicami Mickiewicza i Żeromskiego, Galeria Ostrowiec jest jedynym centrum handlowym w Ostrowcu Świętokrzyskim. W lipcu 2017 r. zakończył się proces rozbudowy galerii, dzięki której jej powierzchnia całkowita powiększyła się o 5 tys. mkw. do blisko 20 tys. mkw. W rozbudowanej części swoje salony otworzyły już Reserved, CCC, Martes Sport oraz Jysk. W kwietniu swój sklep w Galerii otworzy również Pepco.

 „Umowa z Mango to ważny element nowej strategii dla Galerii Ostrowiec, która ma na celu umocnienie jej pozycji rynkowej w całym regionie. Obecnie prowadzone są prace nad modernizacją części wspólnych, oświetlenia, witryn sklepowych oraz strefy gastronomicznej. Równolegle finalizujemy rozmowy z najemcami tzw. strefy food court, mody oraz innych branż.” - komentuje Kinga Zabłocka, Leasing Manager w Dziale Wynajmu Powierzchni Handlowych Knight Frank.

First Property Group jest właścicielem Galerii Ostrowiec od 2006 r., kiedy przejął obiekt od Polimeni International.