Krakowski lider nie oddaje korony

wtorek, 12 marca 2019

W 2018 roku eksperci z krakowskiego oddziału Knight Frank doradzali w zawarciu umów najmu łącznie ponad 44 000 mkw. powierzchni biurowej w stolicy Małopolski, uwzględniając zarówno doradztwo dla właścicieli, jak i najemców. Dzięki efektywnej pracy zespołowej Knight Frank utrzymał pozycję lidera w Krakowie pod kątem wolumenu transakcji najmu w sektorze biurowym.

„Zbudowanie długotrwałych relacji i stworzenie zgranego zespołu to wieloletni proces oraz ciężka, ale satysfakcjonujaca praca. Tym bardziej jestem dumna, że zaangażowanie z jakim pracuje cały zespół przekłada się na sukces firmy Knight Frank, która w Krakowie działa już od 20 lat. Doceniam zaufanie jakim obdarzają nas klienci i partnerzy biznesowi. Dziękuję wszystkim, z którymi wspólpracowaliśmy, za tak udany rok.” – mówi Monika Sułdecka-Karaś, Dyrektor Regionalna i Partner w Knight Frank.

 

W 2018 roku eksperci Knight Frank pośredniczyli w zawarciu umów najmu, uwaględniając reprezentację właścicieli budynków biurowych, jak i doradztwo dla najemców. W minionym roku komercjalizowali m.in. takie biurowce jak Equal Business Park B i C, V. Offices, Kotlarska 11, Bursztynowy Szlak, czy historyczny Pałac Popielów. Natomiast w gronie reprezentowanych najemców biurowych, dla których sfinalizowali negocjacje umową najmu znaleźli się: Rise.pl, OEC, HedgeServ, Edrone, J-labs, OPTIZ Consulting, Rocketlawyer, MyWorld.

 

Kraków niezmiennie pozostaje największym regionalnym rynkiem biurowym w Polsce, który od kilku lat dynamicznie się rozwija. Na koniec 2018 roku zasoby biurowe w tym mieście wynosiły 1,26 mln mkw.

 

„W zeszłym roku w Krakowie oddano do użytku 155 000 mkw. nowej powierzchni biurowej. Co więcej, na koniec grudnia kolejne 260 000 mkw. powierzchni biurowej pozostawało na etapie realizacji, z czego prawie 70% ma być ukończone w 2019 roku. Możliwe, że przed nami kolejny rekordowy rok po tym, jak na koniec 2018 roku wolumen transakcji najmu powierzchni biurowej wyniósł 209 000 mkw.” – mówi Monika Sułdecka-Karaś.