Muzeum Historyczne Miasta Krakowa wynajęło ponad 1000 m kw. w Galerii Krakowskiej

wtorek, 19 września 2017

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa wynajęło ok. 1 050 m kw. powierzchni biurowej w Galerii Krakowskiej, gdzie przeniesie m.in. dział administracyjny oraz bibliotekę. Knight Frank reprezentował Muzeum w procesie wynajmu.

Decyzja Muzeum Historycznego Miasta Krakowa o wynajmie powierzchni biurowej w Galerii Krakowskiej podyktowana była potrzebą tymczasowej relokacji z powodu planowanej rewitalizacji dotychczasowej siedziby w Pałacu Krzysztoforów. W galerii znajdować się będzie dział administracyjny Muzeum, pracownie naukowe oraz biblioteka. Wynajęta przestrzeń biurowa będzie miała jednak charakter administracyjny i będzie niedostępna dla zwiedzających.

„Muzeum Historyczne Miasta Krakowa miało sprecyzowane wymagania, zarówno pod względem potrzeb biurowych, jak i odpowiedzialności za zmianę wizerunku swojej siedziby. Z tego powodu ważne było, aby  powierzchnia zlokalizowana była jak najbliżej centrum i historycznego serca miasta. Cieszę się, że pomogliśmy Muzeum w znalezieniu odpowiedniej, dopasowanej do oczekiwań lokalizacji.” – mówi Aleksandra Markiewicz, Senior Negotiator w Knight Frank.

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa powstało w 1899 roku. Początkowo jego zbiory były gromadzone w nieudostępnianym zwiedzającym budynku przy ul. Siennej 16. Obecnie Muzeum tworzy kilkanaście oddziałów w różnych lokalizacjach, opowiadających historię Krakowa z różnych perspektyw, od średniowiecza do czasów współczesnych.

Galeria Krakowska to centrum handlowe o powierzchni ok. 60 000 m kw., połączone bezpośrednio z krakowskim Dworcem Głównym PKP oraz Dworcem Autobusowym. Galeria położona jest w odległości dziesięciu minut spacerem od krakowskiego Rynku Głównego.