Nowe życie Nowej Pragi

poniedziałek, 23 września 2019

Realizowana przy ulicy Szwedzkiej 20 inwestycja BOHEMA – Strefa Praga, której inwestorem jest OKAM Capital to kolejny projekt typu mixed-use, który nada tej części warszawskiej Pragi zupełnie nowe oblicze. Na terenie około 4,3 ha po byłej fabryce Pollena Uroda zlokalizowanej tuż przy nowo otwartej stacji metra Szwedzka powstaje wyjątkowy kompleks mieszkalno-biurowo-usługowy, który stanie się tętniącym życiem sercem Nowej Pragi. Dział Wynajmu Powierzchni Handlowych w Knight Frank zajmie się komercjalizacją części handlowo-usługowej. 

Inwestycja BOHEMA - Strefa Praga powstaje wzdłuż ulicy Szedzkiej i skrzyżowania z ulicą Strzelecką. Na terenie m.in. byłej fabryki Pollena Uroda, która zajmuje powierzchnię ok. 4,3 ha znajduje się 13 budynków historycznych wśród, których zachowały się m.in. takie obiekty jak warzelnia, glicerynownia i kotłownia z charakterystycznym kominem, który ma stanowić centrum kompleksu i jego znak rozpoznawczy. Inwestor OKAM Capital zdecydował się zachować nazewnictwo istniejacych budynków i nadać im nowe życie. Dotychczas zapomniane zabytkowe budynki dawnej fabryki są obecnie etapowo poddawane rewitalizacji. Na terenie inwestycji powstanie kilka nowych budynków o charakterze mieszkalnym i biurowo-handlowo-usługowym. Po zakończeniu pierwszego etapu rewitalizacji, najemcy będą mogli skorzystac z oferty obejmującej ok. 6 800 m kw. powierzchni komercyjnej. Docelowo cała inwestycja przewiduje łącznie ok. 30 000 m kw. powierzchni komercyjnej na wynajem.

„BOHEMA - Strefa Praga to inwestycja, o której mówi się od wielu lat. Na pewno będzie to wyjątkowe miejsce na mapie Warszawy. Ze swojego miejsca mogę zagwarantować, że dobór najemców z naszej strony nie będzie przypadkowy. Stawiamy na unikalne marki i wyjątkowe koncepty, które na pewno będą przyciągać Warszawiaków i nie tylko. Cieszę się, że nasz zespół, który zdążył się już wyspecjalizować przy komercjalizacji tego typu projektów, otrzymał taką szansę ponownie.” – powiedziała Marta Keszkowska, Leasing Manager w Dziale Wynajmu Powierzchni Handlowych Knight Frank.

 

Praga Północ dynamicznie się zmienia. Do tej pory zmiany widoczne były głównie na obszarze Starej Pragi i Szmulowizny. Przyszedł czas na Nową Pragę, bo tamtejsze inwestycje na BOHEMIE się nie kończą. Niedawno zakończyły się konsultacje społeczne i zaprezentowano projekt nowego planu zagospodarowania przestrzennego zajezdni Stalowa i okolicznych terenów, które bezpośrednio sąsiadują z powstającą BOHEMĄ. Na powierzchni ok. 40 ha powstanie osiedle mieszkaniowe z licznymi terenami zielonymi oraz infrastrukturą społeczną w postaci szkoły, przedszkola i żłobka. 15 września uruchomione zostały 3 kolejne stacje II linii metra, w tym stacja Szwedzka, która wychodzi wprost na BOHEMA – Strefa Praga. Inwestycja będzie bardzo dogodnie skomunikowana dzięki metru oraz licznym liniom autobusowym skierowanym w różne dzielnice Warszawy z przystanku Szwedzka na alei Solidarności.

 

* Nowa Praga stanowi obszar położony na wschód od ulicy Targowej i Jagiellońskiej oraz na północ od Dworca Wileńskiego. Na jej terenie znajduje się m.in. ogród zoologiczny oraz Park Praski.